Poultry specialist for northeast Hungary

De Heus

Place of work
Hungary (The job requires travelling)
Contract type
full-time
Start date
megegyezés alapján
Wage (gross)
500 000 - 800 000 Ft/monthBrutto salary depends on seniority and inlcudes bonus.

Information about the position

Job description, responsibilities and duties

* Ügyfelekkel történő kapcsolattartás
* Szakmai tanácsadás meglévő partnerek részére, partneri kör folyamatos bővítése
* Takarmányok optimalizálása, telepi termelési eredmények értékelése
* Elemzések, kimutatások készítése

Employee perks, benefits

* Stabil hátterű nemzetközi cég
* Családias munkakörnyezet
* Karrierlehetőség
* Versenyképes jövedelem
* Szakmai képzéseken történő részvételi lehetőségek
* Céges autó (saját használatra is), laptop, mobiltelefon

Information about the selection process

Kérjük, küldje el önéletrajzát angol nyelven.

Expected date of completion of the selection process

31 October 2020 (there are still 10 more days)

Requirements for the employee

Candidates with education suit the position

University education (Bachelor's degree)
University education (Master's degree)

Educational Specialization

állati táplálkozás; állatgyógyászat

Language skills

English - Intermediate (B1)

Other knowledge

Microsoft Office - advanced

Driving licence

B

Number of years of experience

állattakarmány-üzlet
2

Personality requirements and skills

* Jó kommunikációs készség
* Értékesítésben és/vagy termelésben szerzett tapasztalat (ügyfélközpontúság, értékesítői véna)
* Önálló, proaktív munkavégzés
* Célorientált személyiség

Advertiser

Brief description of the company

De Heus is an internationally operating company whose main activity is the production and sale of high quality animal feed. De Heus is now one of the 20 largest feed suppliers in the world. Outside the Czech Republic, De Heus is active in more than 50 countries. From the headquarters in the Czech Republic, we also manage branches in Slovakia and Hungary. www.deheus.hu

Company address

De Heus s.r.o.
Kendice 144
08201 Kendice
Czech Republic
ID: 3958970  Posting date: 2020.09.01.  Lower salary limit (gross): 500 000 Ft/month