Tudományos munkatárs

Semmelweis Egyetem, Transzlációs Medicina Intézet megbízásából keresünk munkatársat az alábbi pozícióba:

TUDOMÁNYOS MUNKATÁRS

Az álláshoz tartozó elvárások:
Felsőfokú végzettség (orvos, gyógyszerész, biológus/biomérnök MSc)
Angol középfokú nyelvtudás
Microsoft Office (Word, Excel, Powerpoint) és statisztikai szoftverek (pl. GraphPad) felhasználói szintű ismerete
Büntetlen előélet és cselekvőképesség

Elvárt kompetenciák:
Jó problémamegoldó-, és szervezőképesség
Önálló, precíz, pontos, gyors munkavégzés
Jó kapcsolatteremtő, kommunikációs készség

Az állás betöltéséhez előnyt jelent:
Doktorandusz jogviszony (segédmunkatárs) vagy PhD fokozat (munkatárs)
Gyakorlati tapasztalat molekuláris biológiai metodikákban, áramlási citometriás mérésekben, immunhisztokémiában, mikroszkópos technikákban
Német nyelvtudás

Főbb feladatok, munkák:
A Transzlációs Medicina Intézetben folyó kutató tevékenységben való részvétel
Idegen nyelvű gyakorlati oktatásban való részvétel
A munkafolyamatok, kísérletek tervezése, TDK hallgatók munkájának irányítása
Közlemények publikálása

Megbízóról:
Intézet 1959-es megalakulása óta a transzlációs medicina szellemében folytatja kutatásait olyan élettani és kórélettani jelenségek megismerését tűzve ki célul, melyek közvetlen kapcsolatba hozhatók egyes betegségek kialakulásával, súlyosbodásával és gyógyulásával. Az intézetben folyó kísérletes munka elsősorban a kardiorespiratorikus rendszer működésének vizsgálatára irányul, melynek betegségei mind morbiditási, mind mortalitási szempontból kiemelt jelentőségűek. Az utóbbi évek fejlesztéseinek eredményeként, az intézet munkacsoportjaiban rendelkezésre álló kutatási módszerek lehetővé teszik egyes élettani folyamatok többrétű vizsgálatát: a szubcelluláris, valamint sejt-, szövet-szintű folyamatoktól a szervezeti szintű összetett szabályozásig, és lehetőség van humán vizsgálatok elvégzésére is. Az intézetben folyó oktatás is ezt az integratív szemléletet követi. Ebben kiemelt hangsúlyt kap a szervezet egészségének megőrzése szempontjából lényeges komplex alkalmazkodási folyamatok megismertetése, valamint annak tárgyalása, miként reagálnak a fiziológiás szabályozási folyamatok a külső vagy belső környezet változásaira.A Transzlációs Medicina Intézetben folyó kutató tevékenységben való részvétel

Megbízóról:
Intézet 1959-es megalakulása óta a transzlációs medicina szellemében folytatja kutatásait olyan élettani és kórélettani jelenségek megismerését tűzve ki célul, melyek közvetlen kapcsolatba hozhatók egyes betegségek kialakulásával, súlyosbodásával és gyógyulásával. Az intézetben folyó kísérletes munka elsősorban a kardiorespiratorikus rendszer működésének vizsgálatára irányul, melynek betegségei mind morbiditási, mind mortalitási szempontból kiemelt jelentőségűek. Az utóbbi évek fejlesztéseinek eredményeként, az intézet munkacsoportjaiban rendelkezésre álló kutatási módszerek lehetővé teszik egyes élettani folyamatok többrétű vizsgálatát: a szubcelluláris, valamint sejt-, szövet-szintű folyamatoktól a szervezeti szintű összetett szabályozásig, és lehetőség van humán vizsgálatok elvégzésére is. Az intézetben folyó oktatás is ezt az integratív szemléletet követi. Ebben kiemelt hangsúlyt kap a szervezet egészségének megőrzése szempontjából lényeges komplex alkalmazkodási folyamatok megismertetése, valamint annak tárgyalása, miként reagálnak a fiziológiás szabályozási folyamatok a külső vagy belső környezet változásaira.

Amit kínálunk:
A foglalkoztatás jellege: teljes munkaidő (heti 40 óra)

Jelentkezési határidő: folyamatos, az állás betöltéséig

Munkakezdés időpontja: a pályázat elbírálása után azonnal

A jogviszony időtartama: 4 hónap próbaidő, majd határozatlan idejű

Bérezés: az illetmény megállapítására és a juttatásokra a Közalkalmazottak jogállásáról szóló
1992. évi XXXIII. törvény rendelkezései az irányadók.

Jelentkezéskor várjuk iskolai végzettséget, szakképzettséget, idegen nyelvtudást igazoló okiratok másolatát

A pályázathoz csatolni szükséges:
Részletes fényképes szakmai önéletrajz és motivációs levél.
Iskolai végzettséget, szakképzettséget, idegen nyelvtudást igazoló okiratok másolata.

Munkavégzés helye:
Budapest, IX. kerület (Semmelweis Egyetem, Elméleti Orvostudományi Központ)

Amennyiben a fenti hirdetésünk kihívást és motivációt jelent az Ön számára, kérjük, küldje el magyar nyelvű fényképes önéletrajzát és motivációs levelét az alábbi email címre: [email protected]