Site Visiting Engineer

Pannonjob Kft.

A munkavégzés helye
Budapest
Munkaidő
teljes munkaidő

Our multinational partner company is a leader in providing telecommunication networks. Their products and solutions include core network products, wireless products, applications and softwares, as well as terminals. On behalf of our partner we are seeking candidates for the following role:

Feladatok:

  • Participation on technical site surveys
  • Checking detailed design drawings
  • Supporting the site survey report sand material order processes
  • Following up and checking the contractors’ on site installation work
  • Quality and quantity checking of the subcontractors’ on site installation work
  • Checking the subcontractors' material and service budgets
  • Checking site specific telecom documentations
  • Pushing the site acceptance and related documentation checks

Elvárások:

  • BSc. or MSc. degree in Electrical Engineering, preferably in telecommunications
  • Good communication and interpersonal skills, fluent English and native Hungarian
  • Knowledge of telecommunications quality standards
  • Precise and well-organized work style
  • Driving license
  • Frequent travel within Hungary is required

Előnyök:

FTTx knowledge

Egyéb:

Working Place: Budapest

Adatvédelem:

Tájékoztatjuk, hogy a Pannonjob Kft. álláshirdetéseire adatbázisába történő jelentkezésével, cégünk automatikusan Ön által elfogadottnak tekinti az adatvédelmi tájékoztatót, amely a következő linken tekinthető meg: Adatvédelmi tájékoztató

Kapcsolat

Kapcsolattartó személy: 06813
E-mail: Küldje el önéletrajzát
Az állásajánlat egy külső forrásból származik vagy egy másik portálról vettük át.