Procurement Intern - AirFrance KLM

MADS

A munkavégzés helye
Budapest
Munkaidő
diák és időszakos munka

Munkahelyi információk

Feladatkör, kompetenciák és felelősség

AirFrance KLM are hiring a trainee who will support the Procurement Operations team in Budapest.

FELADATOK
Activities for Procurement:
collect the suitable set of contractual documentation from the buyers
upload the documentation in the documentation management system
prepare the suitable registry folders
proceed the E-approval flow, follow up approvals
perform the electronic contract E-signature process
collect requests regarding pricing, make changes in the appropriate systems accordingly
register Suppliers for non-E&M
registers vendor numbers
keep the vendor/supplier database clean

CÉG BEMUTATÁSA
AirFrance/KLM is one of the leading airlines in the world. The Financial Shared Service Center of AirFrance/KLM operates in Budapest since 2003 where wide range of financial and accounting services are provided for the company all over the world. Besides AirFrance and KLM our FSSC provides services to other airlines as well such as MartinAir or Transavia.

FELTÉTEL
Ongoing studies at a Hungarian accredited university / colleague
Intermediate English verbal & written
Good communication skills
Highly motivated team player
Good technical affinity

KEZDÉS
ASAP

MUNKAIDŐ
Flexible working hours (Availability in min. 20-25 hours/week)

MUNKA IDŐTARTAMA
Long term, min. 6 month

BRUTTÓ BÉR
1300 Ft/hour

MUNKAVÉGZÉS HELYE
1095 Lechner Ödön fasor 7. (Millenium Tower II.)

PROJEKT MENEDZSER
Vántus Anikó
Email: [email protected]
Telefon: +36 (20) 9797 984

To apply please send your resume to: [email protected]

Megbízó

Egyéb területek

A munkavállalóval kapcsolatos elvárások

A pozíció betöltésére alkalmas végzettséggel rendelkező pályázók

főiskolai/egyetemi hallgató

Hirdető cég

A cég rövid jellemzése

A humán erőforrás minden gazdálkodó szervezet életében döntő fontossággal bír. Az alapdilemma: hogyan fókuszáljunk a dolgozó emberre. Az üzleti élet és a közgazdaságtan tankönyvei előszeretettel fókuszálnak a munkavállaló erőforrás jellegére, mi inkább ügyfélként tekintünk rá. Tudjuk, hogy a siker záloga az elégedett munkavállaló. Ön akár munkavállaló akár munkaadó böngéssze bizalommal cégcsoportunk szolgáltatásait.

A cég címe

MADS
Erkel utca 3.
1092 Budapest

Kapcsolat

Kapcsolattartó személy: Vántus Anikó
Tel.: +36 20 97 97 984
E-mail: Küldje el önéletrajzát
ID: 3871077  Megjelentetés dátuma: 2020.02.14.