Linux rendszermérnök

Beck and Partners Személyzeti Tanácsadó Iroda

A munkavégzés helye
Budapest
Munkaidő
teljes munkaidő

Ügyfelünk bankinformatikai területen alkalmazás - üzemeltetési és rendszerintegrációs szolgáltatásokat nyújtó vállalat. Kiszámítható és innovatív megoldásaik révén számos - a pénzügyi szektorban meghatározó szerepet betöltő - ügyfelük van.

Dinamikusan fejlődő, univerzális és sokoldalú csapatukba várjuk szakmai kihívásokat kereső új munkatársukat az alábbi munkakörbe:

LINUX RENDSZERMÉRNÖK

Feladatok:

  • Red Hat Enterprise Linux operációs rendszerek kialakítása, felügyelete és karbantartása,
  • Tevékeny részvétel az új, Linux alapú rendszerek bevezetésében,
  • A Linux operációs rendszerek konfiguráció menedzsment eljárásainak használata,
  • A Linux operációs rendszerek frissítéseinek elvégzése,
  • A Linux operációs rendszeren futó alkalmazások telepítésének kivitelezése és támogatása ,
  • A felmerülő működési és teljesítménnyel kapcsolatos problémák elemzése és javítása,
  • Projektekben való részvétel.

Elvárások:

  • Legalább középfokú informatikai vagy műszaki végzettség,
  • 2 - 3 év Linux operációs rendszer üzemeltetésben, felügyeletében, karbantartásban szerzett tapasztalat,
  • RHEL7 és IPA operációs rendszerek ismerete,
  • RHEL operációs rendszeren futó alkalmazások és a hozzájuk kapcsolódó konfigurációk ismerete (sshd, ntpd/chrony, bind, samba, nfs, apache, postfix, rsyslog stb.),
  • Alapvető scriptelési ismeretek bash/ksh környezetben, legalább egy scriptnyelv ismerete,
  • A Linuxra telepíthető alkalmazások telepítésében szerzett általános jártasság, képesség az új alkalmazások megismerésére és bevezetésére,
  • Jó kommunikációs képesség,
  • Precizitás, rendszerezési képesség,
  • Proaktív, kezdeményező személyiség.

Előnyök:

  • Felsőfokú informatikai végzettség,
  • Banki környezetben szerzett releváns tapasztalat,
  • RHCE/RHCSA minősítés megléte,
  • Az alábbi rendszerek ismerete: Zabbix,Docker,
  • Multinacionális cégnél szertett üzemeltetési tapasztalat,
  • Üzemeltetési folyamatok automatizálásában szerzett tapasztalat.

Juttatások, ajánlat:

  • Folyamatos kihívások,
  • Szakmai fejlődési lehetőség,
  • Változatos projekt feladatok a napi üzemeltetési tevékenység mellett,
  • Szakmai tapasztalattal arányos bérezés,
  • Kiegyensúlyozott munkakörnyezet.

Munkavégzés helye:

  • Budapest

Pozíció területei:

  • INFORMATIKA / TELEKOMMUNIKÁCIÓ: Hálózati-/Rendszermérnök
  • INFORMATIKA / TELEKOMMUNIKÁCIÓ: Rendszerüzemeltető/Operátor

Egyéb információk:

  • Munkavégzés helye: Budapest,
  • Felhívjuk Pályázóink figyelmét, hogy Partnerünk a későbbiekben erkölcsi bizonyítványt kérhet sikeres pályázat esetén.
  • Amennyiben a pozíció felkeltette az érdeklődését, várjuk önéletrajzát!

Munkatapasztalat:

  • 1-3 év

Pozíciószint:

  • Beosztott

Elvárt végzettség:

  • Szakközépiskola
Az állásajánlat egy külső forrásból származik vagy egy másik portálról vettük át.