Hitelkockázati modellező

Nemzetközi bankhálózatot működtető megbízónk számára dinamikus munkatársat keresünk az alábbi pozícióba: Hitelkockázati modellező

Feladatok

- Hitelkockázati modellek (PD, EAD és LGD) fejlesztése és validálása a basel-i és a bankcsoport előírásai alapján
- Központi modellek esetében azok megismerése és helyi szakértelem biztosítása
- 1. pillérre vonatkozó hitelkockázati stressz tesztek kidolgozása
- A kockázati paraméterekre vonatkozó riportok készítése
- Új rendszerek és adatbázisok megismerésében és tesztelésében való aktív közreműködés

Elvárások

- Egyetemi végzettség (kapcsolódó területen)
- Legalább 2 éves releváns szakmai gyakorlat
- Jó kommunikációs készség szóban és írásban, angol nyelven
- Átfogó gondolkodás, az összefüggések felismerésének képessége
- Önálló együttműködési készség
- Előretekintő (proaktív) gondolkodás, kezdeményezőkészség
- Jó kommunikációs készség
- Hatékonyság, gyors és időnyomás alatt is pontos munkavégzés
- Strukturált gondolkodás, az elvont gondolatok gyakorlati megvalósításának képessége

Munkavégzés helye

Budapest

Online regisztrációs lap kitöltése és önéletrajz feltöltése a Randstad honlapján

Zsófia Pál
zsofia.pal@randstad.hu
Az állásajánlat egy külső forrásból származik vagy egy másik portálról vettük át.