Reverse engineer

Feladatok

Érdekelt mindig is, hogy milyen sérülékeny pontok vannak biztonságosnak hitt rendszerekben?
Elsősorban népszerű mobiltelefon gyártók operációs rendszereinek az elemzésére kell gondolni.
(Android, iOS, OS10), zero day exploitokat keresünk benne, root megoldásokat kell fejleszteni, stb.
Foglalkoztál már azzal, hogy mi is a „rootolás”, „jailbreak” valójában a mobilok világában? Vagy csak hogyan működnek a szervizfunkciók alacsonyabb szinten? Sokszor nem elég magasabb szinten keresni a sérülékenységet, érdemes megvizsgálni bootrom szinten is a hardvert, gyakran ugyanis abban is komoly hibák maradnak.

Elvárások

- ARM architektúra ismerete
- IDA, Olly, stb. szoftverek ismerete, rutinos használata
- C/C++, ASM nyelv ismerete
- A napi szintű feladatok elvégzéséhez elengedhetetlen egy assembly nyelv alapszintű ismerete (X86,
ARM, AVR, stb.).
-> Ez alatt nem tényleges kódolást, hanem kódértelmezést várunk el. A nyelv ismeretén túl fontos bizonyos rendszer közeli helyzetekben előforduló kifejezések ismerete, megértése: pl. relatív/abszolút ugrás, ugró tábla (jump table), állapot regiszter (status register), programszámláló (program counter).
- Ezek mellett biztonságtechnikai kifejezésekkel is tisztában kell lenned, mint például: stack overflow, stack guard, buffer over-read, code cave, ...

Amit kínálunk

- Hosszú távú, stabil munkahely, akár suli mellett is (értelmes kereteken belül)
- Betanulás tapasztalt kollégák mellett
- Innovatív, fiatalos csapatban zajló munkavégzés
- Folyamatos technológiai- és tudásbeli fejlődési lehetőség
- Kiemelkedően kellemes, nem irodaházi munkakörnyezet (Google, Facebook jellegű iroda)
- Rugalmas munkaidő beosztási lehetőség, jöhetsz hamarabb és később is

Munkavégzés helye

Budapest

Online regisztrációs lap kitöltése és önéletrajz feltöltése a Randstad honlapján

Ildikó Rác
+36 30 981 00 54
Az állásajánlat egy külső forrásból származik vagy egy másik portálról vettük át.