Szenior Befektetési Menedzser – Start-up Program

A kockázati tőke befektetési terület legjobb szakembereit keressük partnerünk épülő szervezetéhez.

Feladatok

-állandó, aktív piaci jelenlét a start-up szakaszban lévő vállalkozások megtalálása és kiszűrése céljából
-rendezvényeken, vállalkozói/start-up versenyeken, egyetemeken, releváns hazai és külföldi konferenciákon történő részvétel
-tárgyalások a céltársaságokkal, az üzleti terv elemzése
-az üzleti modell és a termék piaci potenciáljának elemzése és így a magas hozammal kecsegtető befektetési lehetőségek kiválasztása
-befektetési előterjesztések elkészítése, javaslattétel a befektetési struktúrára, feltételekre és árazásra
-a befektetési feltételrendszer (term sheet) kitárgyalása a céltársaság tulajdonosaival
-a vállalkozás teljes körű átvilágításának koordinálása külső szakértők (jogi, technológiai, pénzügyi szakemberek) bevonásával
-koordináció a befektetési dokumentumok megkötése során a céltársaság, a befektető és egyéb szereplők között
-aktív részvétel a céltársaságok igazgatóságában, részvétel a stratégiai irányításban, cégépítésében (stratégiai tanácsok, bemutatások, tanácsadók bevonása, új menedzserek bevonása, támogatás fontosabb szerződések kitárgyalásában)
-a tőkebefektetés felhasználásának ellenőrzése
-riportok bekérése a portfólió cégektől, ezek elemzése
-esetleges szerződésmódosítások előkészítése, az előterjesztés megírása szükség esetén, majd annak lebonyolítása
-tulajdonosi kontrollt igénylő kérdésekben történő döntéshozatal
-értékteremtési és exit stratégia készítése, az exit folyamat koordinálása
-amennyiben a befektetésből való kiszálláshoz külső tanácsadók igénybevétele szükséges, a tanácsadókkal történő folyamatos egyeztetés, koordináció

Elvárások

Tanulmányok:
-felsőfokú végzettség ideális esetben gazdasági területen

Technikai kompetenciák:
-minimum 5 éves befektetési területen szerzett munkatapasztalat, melyből minimum 2 év kockázati tőke portfólió kezelésében/befektetési lehetőségek elemzésében és portfólió vállalatokkal történő együttműködésben szerzett tapasztalat
-széles kapcsolati háló startup piacon, főleg fiatal potenciális vállalkozók körében
-a releváns szakmai rendezvények, csoportok, social media felületek naprakész ismerete hazánkban és regionális szinten
-vállalkozások működésében/működtetésében szerzett széleskörű tapasztalat
-pénzügyi mutatók gyakorlati ismerete és ezek elemzésében szerzett tapasztalat
-saját (start-up) vállalkozás irányításában vagy vállalkozás felállításában, üzleti modellezésben szerzett tapasztalat jelentős előny
-alapvető befektetési, cégértékelési és cégjogi ismeretek
-technológiai trendek követése
-aktív, felsőfokú angol nyelvismeret

Viselkedési kompetenciák:
-kiváló tárgyalási, kommunikációs és kapcsolatteremtő képesség
-eredményorientált hozzáállás
-vállalkozói szemlélet
-dinamizmus, pozitív szemlélet és attitűd
-proaktivitás, kezdeményezőkészség
-kalkulált kockázatviselés képessége
-magas érzelmi intelligencia
-mentorálási képesség
-mobilitás az esetleges vidéki utazások szempontjából

Amit kínálunk

-nagyfokú önállóságra és szakmai kiteljesedésre való lehetőség
-részvétel egy újonnan alakuló szervezet felépítésben
-versenyképes juttatási csomag

Munkavégzés helye

Budapest

Online regisztrációs lap kitöltése és önéletrajz feltöltése a Randstad honlapján

Ágost Benkhard
+36 30 733 7428
Az állásajánlat egy külső forrásból származik vagy egy másik portálról vettük át.